STRAŻACKI KULIG - 27.01.2013

kuligW niedzielę 27.01.2013 roku z inicjatywy Zarządu OSP w Chlewiskach,  zorganizowano kulig dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz strażakow. Pogoda sprzyjała, spadlo dużo śniegu, trzymał lekki mróz. Pociąg kuligowy ruszył spod stawu św. Jana w stronę Koszorowa. W lesie w Koszorowie zrobiono krótką przerwę, ale nikt nie miał ochoty odpoczywać. Wykorzystując czas na zawrócenie sanek większość zaczęła przeróżne zabawy na śniegu: od obrzucaniem się śnieżkami do biegów po głębokim śniegu. Po powrocie na wszystkich czekała gorąca herbata oraz kiełbaski, które trzeba było samemu upiec na wcześniej przygotowanym ognisku. Ale to nie koniec atrakcji, które zostały przygotowane. Po zagrzaniu się gorącym napojem młodzież miała za zadanie "wyczarować" jakiś obiekt z góry śniegu, który został specjalnie na tę okoliczność przygotowany. I tak z jednej góry mniejsi uczestnicy kuligu zrobili sobie zjeżdżalnię, a z drugiej starsi wybudowali igloo, w którym po obejrzeniu przez komisję , mogło "zamieszkać" co najmniej dwie dorosłe osoby. Dzieciaki zostały nagrodzone za trud budowniczy słodkimi upominkami. Czas tak szybko leciał, że nie wiadomo kiedy zrobiło się ciemno i trzeba było zakonczyć wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy: i dzieci, opiekunowie i strażacy stwierdzili, że to bylo udane popołudnie, widząc jak wszyscy się wspaniale bawili, a patrząc na czerwone policzki dzieci i ich uśmiechnięte buzie organizatorzy (Zarząd OSP) stwierdzili, że to był strzał w dziesiątkę. No cóż, szkoda, że zima u nas raz jest, a raz nie, nam udało się trafić i w pogodę, i w pomysł. Warto wspomnieć, że w kuligu wzięło udział 45 dzieci i 18 dorosłych.
Zarząd OSP w Chlewiskach serdecznie dziękuje Panu Wójtowi Krzysztofowi Adamczykowi i druhowi Adamowi Wojcieszkowi za udostępnienie ciągników oraz Panu Henrykowi Bryśkiewiczowi za dostarczenie pieczywa.