Aktualności

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę - 07.08. - 08.08. 2013

altCo rok 07.08. w naszej miejscowości nocuje kilka grup pieszej radomskiej pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku nasza jednostka gościła strażaków PSP i OSP wraz z rodzinami z Radomia, Pionek. Jeden z garaży wyglądał jak jedna wielka sypialnia. Mimo, iż warunki nie były jak w kilkugwiazdkowym hotelu, wszyscy, którzy skorzystali z gościny byli bardzo zadowoleni, przede wszystkim z tego, że po tak wyczerpującym i bardzo gorącym dniu ( wtedy temperatura powietrza była ok. 35 stopni w cieniu) mogli spokojnie skorzystać z natrysków, zjeść posiłek i odpocząć w swoim towarzystwie, bo gdzie strażakowi będzie lepiej jak nie w remizie. W następnym dniu wyruszyli w dalszą drogę, dziękując za miłe przyjęcie. 
Ponieważ także w dniu wyjścia pielgrzymów z naszej miejscowości było bardzo upalnie, organizatorzy zwrócili się do Wójta z prośbą o możliwość "schłodzenia" pątników. Taka zgoda nastąpiła i wóz z naszej jednostki udał się na Hutę, by chociaż troszeczkę ulżyć pielgrzymom od piekącego słońca. W miejscowości Huta strażacy z naszej jednostki zrobili "prysznic" dla pielgrzymów. Zadowolenia nie było widać końca. 

Drukuj