Spotkanie edukacyjne strażaków z OSP Chlewiska z przedszkolakami i uczniami szkoły podstawowej

W dniu 29 maja 2017 roku w ramach corocznej "Majówki Strażackiej" odbyło się spotkanie edukacyjne dla dzieci przeprowadzone przez strażaków OSP Chlewiska. Strażacy zapoznali dzieci z historią OSP w Chlewiskach, przedstawili trudy pracy strażaka, zakres zadań z jakimi się borykają strażacy w swojej codziennej pracy. Następnie wszystkie dzieci poznały wyposażenie jakim dysponują strażacy wyjeżdżający do akcji ratowniczo-gaśniczych. Jednak największą frajdę sprawiło dziciom wcielenie się w rolę strażaka gaszącego pożar. Największym podziękowaniem dla naszych druhów były gromkie brawa oraz zapewnienie, że każdy z nich kiedyś chciałby zostać strażakiem. Podobne spotkanie odbyło się dla dzieci w Szkole Podstawowej w Chlewiskach, gdzie zaprezentowano podobny program. Spotkania edukacyjne dla dzieci przeprowadzili druhowie z OSP w Chlewiskach: dh Marcin Kołodziej, dh Piotr Gałązka, dh Paweł Gałązka.

do galerii