Aktualności

Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Atego 1329

W piątek 30.09.2011 w firmie Moto-Truck w Kielcach dokonano odbioru nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego Mercedes Atego 1329 dla naszej jednostki. Jest to pierwszy od 1983 roku fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy ( w 1983 roku był to Star 266 ). Zarząd z Prezesem na czele dh Robertem Gałązką długo zabiegał o zakup takiego właśnie samochodu dla jednostki w Chlewiskach. Środki na zakup tego samochodu pochodziły z różnych źródeł, m.in. z: KG PSP, ZG ZOSPRP, WFOŚiGW, Urzędu Marszałkowskiego.

Po sprawdzeniu wszystkich wymagań ze specyfikacji zamówienia samochód przyjechał do macierzystej jednostki, w której już wkrótce zacznie służyć społeczeństwu.

Samochód posiada wszystkie niezbędne świadectwa dopuszczenia do użytkowania oraz doskonałe wyposażenie, m.in: urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze LED, napęd 4X4, system ABS, kabina czterodrzwiowa, jednomodułowa w układzie miejsc 1+1+4, niezależny system ogrzewania i wentylacji, klimatyzację, reflektor pogorzeliskowy, miejsce na aparaty oddechowe w oparciach tylnej ławki, na dachu - który jest w formie podestu działko wodno-pianowe, skrzynia aluminiowa, drabina aluminiowa 3 przęsłowa, półki sprzętowe wykonane z aluminium z możliwością regulowania, skrytki wyposażone w oświetlenie typu LED zamykane żaluzjami, przedział autopompy ogrzewany i oświetlony, oświetlenie pola pracy, zbiornik wody o pojemności 2500 l i zbiornik na środek pianotwórczy 250 l , autopompa dwuzakresowa, wysokociśnieniowa linia szybkiego natarcia wyposażona w dwa niezależne napędy - elektryczny i mechaniczny (ręczny), zraszacze z przodu i z boku pojazdu, maszt oświetleniowy zdalnie sterowany, wciągarka elektryczna z przodu pojazdu.

 

Samochód jest cichy i bardzo zwrotny. Wszystkie niezbędne urządzenia i sprzęt przeznaczone do ratowania życia i mienia znajdują się w przestronnych, oświetlonych skrytkach. Tak jak już było wspomniane wkrótce samochód zostanie wyposażony w sprzęt i zacznie służbę. Miejmy nadzieję, że nie będzie musiał zbyt często wyjeżdżać, bo każdy wyjazd do zdarzenia niesie za sobą straty czy to jest pożar nieużytków gdzie giną polne lub leśne zwierzątka czy duże pożary lasów gdzie są ogromne straty w drzewostanie, czy jakiekolwiek inne zdarzenie.

{moocasa url="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/ospchlewiska1927/albumid/5659016367719358385?alt=rss&kind=photo&authkey=Gv1sRgCJCWv_nyorv9nwE&hl=pl"}

Drukuj