Aktualności

Symboliczna lampka na grobach tych co odeszli 01.11. 2011

Stało się już tradycją, że od kilku lat członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w dniu Wszystkich Świętych wraz z opiekunami odwiedzają i zapalają symboliczny znicz na grobach strażaków. Ich już nie ma wśród nas, ale staramy się chociaż w tym szczególnym dniu o nich pamiętać. Przecież to właśnie oni założyli Straż Pożarną w Chlewiskach, kompletowali sprzęt, wybudowali strażnicę, dbali o mienie, reprezentowali jednostkę, gminę, powiat na zawodach i uroczystościach. Im zawdzięczamy, a teraz kontynuujemy te tradycje strażackie. Przez ostatnie kilka lat wiele się zmieniło i wiemy, że byliby dumni z tego co zostawili i z tego jak jednostka się rozwija, że ich trud i praca się nie marnuje. Niech ten znicz będzie symbolem, że pamiętamy, i że wiele wskazówek, które w tamtych czasach zostaly nam przekazane, są wykorzystywane.

W skład delegacji, którzy w tym roku zapalili symboliczną lampkę i oddali cześć naszym zmarłym strażakom byli: Karolina Pląsek, Martyna Dumin, Michał Pląsek wraz z opiekunami: Anetą Pląsek i Sławomirem Krupą.

{moocasa url="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/ospchlewiska1927/albumid/5672353292815648033?alt=rss&kind=photo&hl=pl"}

Drukuj