Aktualności

OTWP - Eliminacje Gminne, Chlewiska 16.03.2012

Eliminacje gminne OTWP.

16.03.2012 w Chlewiskach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Eliminacje odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą jednostkę OSP reprezentowało 5 uczestników ze szkoły podstawowej: Paweł Krupa, Kuba Krzymieński, Kacper Mamla, Dawid Chojnacki, Wojtek Podsiadły i 4 z gimnazjum: Karolina Pląsek, Patrycja Sochacka, Karolina Podsiadła, Mateusz Bębenek.

Pierwsze odbyły się w szkole podstawowej w Chlewiskach o godz. 09.00. Uczestnicy mieli do wypełnienia test składający się z 20 pytań, z czego jedna odpowiedź była prawidłowa i taką trzeba było zaznaczyć. Pytania były z różnych dziedziń, m.in.: ile jest stopni zagrożenia pożarowego lasów, jakie stosuje się rodzaje hydrantów w budynkach w Polsce, w jakiej pozycji odbywa się transport poszkodowanego z urazem jamy brzusznej, co oznacza znak gestowy "prawa ręka podniesiona w górę". Czas na rozwiązanie testu ustalony był na 20 minut, jednak większość uczestników rozwiązała go przed końcem upływu czasu. Komisja po sprawdzeniu zakwalifikowała następujące osoby do eliminacji powiatowych: I miejsce (ex equo) - Paweł Krupa (MDP OSP Chlewiska), Michał Mosiołek ( PSP w Budkach ), III - miejsce, po dogrywce pomiędzy Dawidem Chojnackim ( MDP OSP Chlewiska ) a Martyną Dąbek ( PSP w Pawłowie ) zwyciężyła Martyna.

O godz. 10.00 w Publicznym Gimnazjum w Chlewiskach odbyły się eliminacje uczestników w kategorii gimnazjum. Naszą jednostkę reprezentowało 4 uczestników. Również był test z 20 pytaniami, w których jedna odpowiedź była prawidłowa. Trzeba było wiedzieć m.in.: jakie miano określa gęstość obciążenia ogniowego, przy jakim spadku stężenia % tlenu w powietrzu nastąpi przerwanie procesu spalania płomieniowego, co ile lat raport o bezpieczeństwie winien być analizowany, jak postępuje się z osobą, które zemdleje. Czas na rozwiązanie również był 20 minut. I miejsce zajęła Karolina Pląsek ( MDP OSP Chlewiska - 19/20 ), II miejsce: Patrycja Sochacka ( MDP OSP Chlewiska - 18/20 ).

Pytania konkursowe zostały przygotowane w KP PSP w Szydłowcu. Komisję, która nadzorowała przebieg OTWP w Chlewiskach i sprawdzała testy tworzyli: dh Aleksy Sasin - Prezes ZOP ZOSP RP w Szydłowcu oraz st.kpt. Cezary Wanat z KP PSP w Szydłowcu. 
Po zakończeniu eliminacji gminnych i odczytaniu wyników dh Aleksy Sasin poinformował, że pierwsze trzy miejsca z obydwu szkół wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 27.03.2012 roku w Starostwie Powiatowym w Szydłowcu.
W eliminacjach Powiatowych OTWP w Szydłowcu naszą jednostkę będą reprezentowały: Paweł Krupa - grupa młodsza, Karolina Pląsek, Patrycja Sochacka - obie grupa gimnazjalna.

Drukuj