Adoracja - Wielka Sobota - 07.04.2012, Rezurekcja - Wielkanoc 08.04.2012

adoracja 2012Wielka Sobota.
Jak co roku nasi druhowie, druhny i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza adorują przy Grobie Pańskim. Ubrani w galowe mundury od godziny 17.00 do 22.00 pełnią warty honorowe zmieniając się co 30 minut. Głównym rozprowadzającym był naczelnik dh Michał Gonerka, a pomagali mu: dh Wacław Głowacki, dh Marcin Kołodziej, dh Paweł Strzelecki. Bardzo ładnie reprezentowały się druhny z KDP i członkowie MDP. W adoracj uczestniczyło 18 druhów i 16 członków MDP.

Wielkanoc.
Mimo przenikliwego zimna wczesnym rankiem na placu OSP w Chlewiskach zebrali się strażacy z OSP Chlewiska, MDP oraz z OSP Broniów. Następnie udali się do kościoła na mszę rezurekcyjną. To już stało się tradycją, że na tak wielkich uroczystościach kościelnych nasi druhowie uczestniczą i obsługują procesję. Jednostki reprezentowały dwa poczty sztandarowe, a całość poprowadził dh Robert Gałązka Prezes OSP w Chlewiskach. Po uroczystości w kościele wszyscy udali się na plac OSP, gdzie Prezes OSP w Chlewiskach złożył wszystkim druhom, druhnom, MDP i rodzinom najserdeczniejsze życzenia świąteczne z uwzględnieniem, żeby męska część pamiętała o tradycji "lanego poniedziałku". Po tych miłych chwilach  wszyscy rozeszli się do domów na świąteczne śniadanie.