Recertyfikacja - 20.04.2012

W piątek 20.04. w Komendzie Powiatowej PSP w Szydłowcu odbyła się recertyfikacja kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Składała się z dwóch etapów: pierwszy był test, w którym było 30 pytań z pięcioma odpowiedziami, trzeba było wybrać jedną prawidłową i drugi etap praktyczny: losowanie zestawu z trzema pytaniami do wykonania praktycznego, z których jedno dotyczyło RKO, a dwa dotyczyły różnego rodzaju urazów. Recertyfikację przeprowadzili koordynator z KW PSP w Warszawie, dwóch lekarzy koordynatorów ratownictwa medycznego i ratownik medyczny. Z naszej jednostki trzech druhów - Zbigniew Pląsek, Robert Nowak, Sławomir Krupa - odnowili uprawnienia z zakresu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej dla strażaków ratowników OSP z wynikiem pozytywnym.