Aktualności

EURO 2012


Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012 

euro 20128 czerwca na stadionie narodowym w Warszawie rozpoczęła się największa impreza sportowa w piłce nożnej w Europie - Euro 2012. Na meczu inauguracyjnym zagrały współgospodarze mistrzostw Polska z Grecją. W całe Polsce powstały strefy kibica, na których można wspólnie kibicować drużynom. W naszej jednostce również powstała mini strefa kibica, gdzie na dużym ekranie można razem obejrzeć mecz. Zainteresowanie wspólnym przeżywaniem emocji związanych z rozgrywkami jest ogromne. Na plac OSP przychodzą nie tylko strażacy, ale również mieszkańcy Chlewisk. Wszyscy mówią jednogłośnie, że właśnie takie kibicowanie, wspólne przynosi ogromną satysfakcję, radość, tym bardziej, że nasza drużyna narodowa nie przegrała jeszcze żadnego meczu - obydwa z Grecją i Rosją zremisowała. Został jej najważniejszy mecz z Czechami, który odbędzie się w najbliższą sobotę, gdzie jeżeli nasi biało-czerwoni chcą wyjść z grupy muszą wygrać. A u nas w remizie i na placu podczas meczów panowała  super atmosfera. Wszyscy "przyozdobieni" w narodowe kolory, czapki, szaliki, trąbki, kołatki, flagi. Bardzo liczną grupę stanowili nasi członkowie MDP, była również spora grupa kobiet, która dzielnie dopingowała naszą drużynę. Wszyscy ci, którzy przyszli  mogli również skorzystać z makijażu w barwach narodowych, malowania twarzy, flag a nawet włosów.  Panowała typowo sportowa atmosfera przerywana często głośnym skandowaniem i bardzo głośnym "gooooooooool" jak nasi strzelili bramkę. W sobotę ostatni mecz grupowy. Każdy wierzy, że to nie koniec emocji związanych z naszą reprezentacją, że jeszcze przed nami kilka meczów, na których wszyscy się spotkają, żeby wspólnie razem przeżywać te mistrzostwa. Jakież to bardzo emocjonujące.

Drukuj