90-lecie OSP Borkowice - 29.07.2012

borkowice 2012Uroczystość 90-lecia OSP Borkowice.

Na zaproszenie Prezesa OSP Borkowice Juliana Sikory i Wójta Gminy Borkowice Roberta Fidosa delegacja wraz z pocztem sztandarowym z naszej jednostki uczestniczyła w uroczystościach jubileuszu 90-lecia OSP Borkowice oraz poświęcenia nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Scania P 400. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji strażaków w miejscowym kościele, po zakończeniu której pododdziały przemaszerowały przed budynek Domu Strażaka, gdzie rozpoczęły się oficjalne jubileuszowe obchody. Po złożeniu meldunku głos zabrał Prezes OSP, który przedstawił historię powstania jednostki oraz "ścieżkę" dofinasowania kupna nowego ciężkiego samochodu. Po wystąpieniu Prezesa nastąpiła uroczysta chwila przekazania i poświęcenia samochodu ratowniczo-gaśniczego, a następnie jego prezentacja. Zasłużonym strażakom wręczono medale i odznaczenia. Na uroczystość przybyło kilkanaście jednostek OSP, przedstawiciele: PSP w Przysusze, Nadleśnictwa, Policji, Samorządowców oraz wielu mieszkańców Borkowic i okolic. Specjalnie na te jubileuszowe obchody przyjechała z Kruszyna gm. Tuszyn zabytkowa bryczka konna, która wraz ze strażakami ubranymi w historyczne stroje prezentowała się bardzo widowiskowo. Przybyli również ułani na koniach, którzy w zwartym szyku dumnie "przemaszerowali" przed remizą OSP. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury na obiad.