Aktualności

Pamięci tym co odeszli - 01.11.2012

znicz2012Jak co roku 01.11. członkowie MDP wraz z opiekunem udają się na cmentarz, żeby zapalić symboliczną lampkę na grobach strażaków, którzy byli członkami naszej jednostki. Młodzi druhowie ubrani w galowe mundurki w ciszy i zadumie zapalali znicze dając świadectwo pamięci o strażakach, których nawet nie znali. W tym roku symboliczny znicz zapłonął również na grobie tragicznie zmarłego młodego strażaka z Pawłowa, który zmarł w wyniku ciężkich poparzeń jakich doznał podczas gaszenia nieużytów w Chlewiskach. Ten dzień, płonący znicz jest symbolem pamięci o tych co odeszli a jednocześnie formą podziękowania za trud, który włożyli w funkcjonowanie naszej jednostki. Cześć ich pamięci.
W tym roku w skład delegacji weszli: Julia Florczyk, Jakub Krzymieński, Paweł Krupa wraz z opiekunem Sławomirem Krupą.

Drukuj