Aktualności

90 lat OSP Chlewiska program uroczystości

Już za kilka dni, bo w najbliższą niedzielę 03.09.2017r.  jednostka OSP Chlewiska będzie obchodzić jubileusz 90 - lecia swojego powstania. Przygotowania twały kilka miesięcy i są dopinane ostatnie szczegóły. Obchody jubileuszowe rozpoczną się mszą św. w kościele parafialnym i częścią oficjalną na boisku przy gimnazjum, a zakończy zabawa taneczna z zespołem na "Starych Ogrodach". 

Oto szcegółowy program uroczystości:

10.30 - zbiórka jednostek na placu szkolnym Publicznego Gimnazjum w Chlewiskach

11.00 - msza św.

13.00 - meldunek, powitanie, podniesienie flagi państwowej

13.10 - powitanie gości

13.15 - wystąpienie okolicznościowe Prezesa OSP

13.30 - ślubowanie nowych członków Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

13.45 - wręczenie odznaczeń

14.05 - przemówienia okolicznościowe

14.25 - wpis do księgi pamiątkowej

 

Od 16.30 na placu "Stare Ogrody" odbędzie się festyn strażacki z występami, konkursami i zabawą taneczną (plakat w galerii).

16.30 -19.00 - program lokalny z występami artystów lokalnych, konkursy i zabawy dla dzieci, pokaz ratownictwa drogowego, prezentacja KPP przez MDP OSP Chlewiska

19.00 - gwiazda wieczoru - zespół Players

20.00 - występ młodzieżowego zespołu "Guzowianki"

21.00 - 24.00 - zabawa taneczna z zespołem

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY

 

Drukuj

Angielski Gość - 28.07.2017

28 lipca naszą jednostkę odwiedził niecodzienny gość. Franki Elmer - 6 l, chłopiec mieszkający na stałe w Anglii wraz z dziadkiem Andrzejem Szymonem Wodą (który doskonale zna naszą jednostkę) zapoznali się ze sprzętem ratowniczym oraz poznali tajniki samochodu pożarniczego. Franki był zachwycony, że mógł wsiąźć do samochodu strażackiego, zobaczyć i dotknąć specjalistycznego sprzętu, założył ubranka DDP i przymierzał hełmy.  Mimo, że porozumiewał się tylko po angielsku to nie było większych problemów z komunikowaniem się z nim. Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze.

Drukuj

Dziecięca i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Już za sześć tygodni uroczystość 90-lecia powstania OSP w Chlewiskach. 26.07.2017 roku odbyło się spotkanie z członkami Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dzieciaki z DDP otrzymały umundurowanie, koszulki i czapeczki. Przymierzanie a potem ubieranie się w nowe stroje było nie lada przeżyciem dla najmłodszych członków. Nowi członkowie MDP już wkrótce zostaną również wyposażeni w umundurowanie. Teraz czeka ich gorący czas na przygotowanie się do uroczystości i ślubowania. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zdjęciami, gdzie DDP już zaprezentowało się w nowych mundurkach. Wyglądają rewelacyjnie.

Drukuj

Uroczystość Bożego Ciała - 15.06.2017

Boże Ciało - uroczystość kościelna, w której cyklicznie uczestniczą strażacy z Chlewisk i z Broniowa. Tak też i w tym roku nasi strażacy zajęli się "obsługą" procesji do czterech ołtarzy. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 10.00 i zaraz po jej zakończeniu ruszyła uroczysta procesja. W tym roku prowadził ją pierwszy raz nowy proboszcz parafii w asyście strażaków. Pierwszy ołtarz jest przygotowywany na strażnicy OSP w Chlewiskach. 

do galerii

Drukuj

EDURA 2017 - 08.06.2017

W dniach 08.06.2017 - 10.06.2017 W Kielcach odbywały się Targi Sprzetu i Wyposażenia Straży Pożarnych i Służb Ratowniczych IFRE EXPO. Delegacja z naszej jednostki w składzie: Robert Gałązka - Prezes OSP w Chlewiskach, Sławomir Krupa, Aneta Pląsek, Karol Dziwirek, Michał Pląsek uczestniczyli w tym wydarzeniu w dniu 08.06. Choć wystawców co roku jest mniej to i tak można było zobaczyć najnowocześniejsze samochody ratowniczo-gaśnicze, specjalne, najnowocześniejszy sprzęt, którym posługują się strażacy w walce z żywiołami. Były również bardzo ciekawe pokazy przygotowane przez KW PSP w Kielcach - pozorowany wypadek z udziałem trzech samochodów, rozczelnieniem zbiornika z chemikaliami oraz pożar jednego biorącego udział w wypadku pojazdu, a także pokaz ratowników GOPR z udziałem śmigłowca LPR, gzie ratownicy przeprowadzili udaną ewakuację poszkodowanego w bardzo trudnych warunkach. Właśnie do tego celu był użyty śmigłowiec LPR. Na targach obecny był m.in. Prezes ZG ZOSP RP dh Waldemar Pawlak oraz były KG PSP gen.bryg. Wiesław Leśniakiewicz. Nasza druhna Aneta Pląsek podeszła do stolika, gdzie siedział Waldemar Pawlak i Wiesław Leśniakiewicz i zaprosiła ich do wspólnego "selfi", oczywiście obaj panowie nie odmówili co widać na załączonych zdjęciach. Oglądając wystawy widać jat szybko idzie technika do przodu, najlepszym przykładem tego jest np. sterowanie urządzeniami z telefonu komórkowego lub laptopa. 

do galerii

Drukuj