Zdarzenia

OSP: GBA Chlewiska, GBA Broniów
PSP: GBA, GCBA, Sop
Inne: Pogotowie Ratunkowe, Policja
Czas trwania akcji: 11.05-13.55 (2h 50min.)
Akcją dowodził: asp. Wanowski Mariusz, mł.bryg. Wanat Cezary

Ok. godziny 11 dyżurny PSK PSP w Szydłowcu zaalarmował jednostkę o pożarze bydynku mieszkalnego w miejscowości Stanisławów. Na miejsce udał się zastęp z naszej jednostki. Podczas jazdy napłynęła informacja od strażaków z PSP, którzy dojechali już na miejsce, że pali się budynek mieszkalny prawdopodobnie niezamieszkały. Okazało się jednak, że ten budynek był zamieszkały, a osoba w nim mieszająca opuściła go przed przyjazdem straży. Po pewnym czasie okazało się, że ta osoba jest poparzona i zraniona oraz wymaga pomocy. Na miejsce zdarzenia została wezwana karetka pogotowia. W tym czasie ratownicy z PSP i z naszej jednostki udzielili niezbędnej pomocy medycznej, a po przybyciu karetki przekazali poszkodowanego ekipie z ambulansu. Budynek uległ znacznemu zniszczeniu i nie nadaje się do dalszego zamieszkania.