Zdarzenia

Usunięcie gniazda szerszeni 17.09.2011

Usunięcie gniazda szerszeni z budynku mieszkalnego.
Miejsce: Nadolna
Samochód: GBLM
Czas trwania akcji: 18.14 - 19.31 ( 1h 17 min.)
Zastęp:  Krupa Sławomir (d-ca), Krupa Andrzej, Gonerka Michał, Strzelecki Paweł.

Dyżurny z PSK poinformował, że gniazdo znajduje się na znacznej wysokości i jest utrudniony do niego dostęp. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że te groźne owady za miejsce swojego gniazda wybrały szczyt dachu pod deskami. Ponieważ nie było dojścia ze strychu budynku, trzeba było usunąć kokon z zewnątrz, na dodatek najpierw zdemontować kilka desek na co właściciel wyraził zgodę. Jakież było zdziwienie strażaków i właściciela, gdy odsłonili kokon, który był wielkości piłki do koszykówki.

Jednak i z tak ogromnym gniazdem strażacy szybko i sprawnie sobie poradzili ku zadowoleniu mieszkających tam ludzi.

{moocasa url="http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/ospchlewiska1927/albumid/5654883576850964097?alt=rss&kind=photo&authkey=Gv1sRgCK2zsfXgx5WeswE&hl=pl"}