Zdarzenia

Eliminacje Wojewódzkie Zawodów Sportowo-Pożarniczych MDP wg regulaminu CTiF - Białobrzegi 02.06.2012

zawody ospW sobotę 02.06.2012 roku w Białobrzegach odbyły się eliminacje wojewódzkie zawodów sportowo-pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa mazowieckiego wg regulaminu CTiF. Naszą jednostkę OSP, ale również gminę i powiat reprezentowała dziewczęca i chłopięca MDP. Po kilku tygodniach przygotowań nadszedł dzień rozgrywek. Na zawody wojewódzkie zgłosiło się 18 drużyn chłopięcych i 17 dziewczęcych. Warunki, w których przyszło rozgrywać konkurecje, a były to: ćwiczenie bojowe i bieg sztafetowy z przeszkodami, były bardzo trudne i nie równe dla wszystkich drużyn z powodu bardzo silnego wiatru. W związku z tak silnym wiatrem sędzia główny zawodów w porozumieniu z kierownikami drużyn podjął decyzję, iż zawodnicy będą nalewać 3 l wody do nalewaków, a nie 5 l jak mówi regulamin. Pierwsze wystartowały dziewczęta w ćwiczeniu bojowym, później chłopcy a następnie w takiej samej kolejności bieg sztafetowy z przeszkodami. Mimo, że nasze drużyny nie znalazły się w pierwszej trójce, to z zawodów wracały zmęczone, ale bardzo zadowolone. Miłym akcentem organizatorów było przyznanie nagrody specjalnej dla najmłodszego zawodnika. Tym zawodnikiem była uczestniczka z naszej dziewczęcej MDP Kornelia Zdziech, która niedawno skończyła 10 lat.
Zawody otworzył Prezes ZOW ZOSP RP woj. mazowickiego dh Antoni Tarczyński. Obecni również byli m.in.: z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Warszawie st.bryg. Andrzej Ratyński, V-ce Prezes ZOW ZOSP RP dh Zbigniew Gołąbek, Dyrektor Biura Terenowego w Radomiu dh Tomasz Siczek, Prezes ZOP ZOSP RP w Białobrzegach, Komendant Powiatowy PSP w Białobrzegach oraz Prezesi, Komendanci, Wójtowie, Starostowie.
Każda drużyna otrzymała dyplom, a zwycięskie drużyny nagrody rzeczowe.
Teraz przed naszymi drużynami chwila odpoczynku, ale już niedługo zaczną się przygotowania do zawodów gminnych i powiatowych, które są zaplanowane na pierwszą połowę września. 

Drukuj