Zdarzenia

Eliminacje Powiatowe Zawodów Sportowo - Pożarniczych - Pawłów 22.09.2012

zawody powiatowe22.09.2012 roku na boisku gminnym w Pawłowie odbyły się eliminacje powiatowe zawodów sportowo - pożarniczych. W dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza wystartowało w sumie 19 drużyn, w tym: 11 drużyn męskich, 2 drużyny kobiece, 4 drużyny MDP chłopięce i 2 drużyny MDP dziewczęce. Rywalizację rozpoczęła sztafetą drużyna kobiet, następnie seniorzy i młodzieżówki. Po sztafecie rozpoczęła się walka drużyn w ćwiczeniu bojowym czyli to na co wszyscy czekają, gdzie trzeba być dokładnym, sprawnym i szybkim. Nie mniej widowiskowe jest ćwiczenie bojowe przeprowadzane przez drużyny z MDP, gdzie te drużyny wykonują to zadanie zgodnie z międzynarodowym regulaminem CTiF. W tym ćwiczeniu dużą rolę odgrywa pogoda, gdyż przy dużym wietrze młodzi strażacy mają problemy z napełnieniem przy pomocy hydronetek nalewaków. W trakcie zawodów panowała miła atmosfera, dość liczna grupa kibiców dopingowała swoich zawodników. 

Nasza jednostka reprezentowana była przez 4 drużyny: seniorów, KDP, MDP chłopięcą i dziewczęcą. W klasyfikacji generalnej nasze drużyny sklasyfikowały się następująco: seniorzy - 3 miejsce, KDP - 2, MDP chłopcy - 4, MDP dziewczęta - 2. Po zakończeniu zawodów na uroczystej zbiórce zostały wręczone nagrody i puchary dla pierwszych trzech miejsc i pamiątkowe dyplomy dla wszystkich drużyn startujących w zawodach. Miłym akcentem organizatorów było wręczenie dyplomu i nagrody dla najmłodszych zawodników,   reprezentantów naszej MDP, a byli to: Kornelia Zdziech i Kacper Mamla. 
Na uroczyste wręczenie pucharów i nagród przybyli m.in.: Komendant Powiatowy PSP w Szydłowcu,  V-ce Prezes ZOW ZOSP RP woj. mazowieckiego, Prezes ZOP ZOSP RP w Szydłowcu, Starosta Szydłowiecki, Wójt Gminy Chlewiska.

Drukuj