Aktualności

Uroczystość 20-lecia uruchomienia KSRG - Szydłowiec/Pawłów 18.07.2015

18 lipca na Rynku Wielkim w Szydłowcu odbyła się uroczystość 20-lecia uruchomienia Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Obchody rozpoczęły się mszą św. a następnie na Rynku Wielkim rozpoczęto oficjalne uroczystości. Było przemówienie m.in.  KP PSP w Szydłowcu mł.bryg. Krzysztofa Banaszka, Prezesa ZOP ZOSP RP w Szydłowcu dh Aleksego Sasina. Były również podziękowania dla jednostek z KSRG, defilada samochodów z jednostek KSRG oraz prezentacja KSRG z terenu powiatu. W uroczystościach wziął udział z-ca KG PSP nadbryg. Gustaw Mikołajczyk, Mazowicki Komendant Wojewódzki nadbryg. Józef Galica, przedstawiciele Starostwa, Policji, Straży Leśnej, Wójtowie, samorządowcy i wielu innych. Naszą jednostkę reprezentował z-ca Naczelnika dh Piotr Gałązka, poczet sztandarowy oraz delegacja strażaków. Po uroczystościach na Rynku Wielkim wszyscy zebrani spotkali się w GOK w Pawłowie, gdzie odbyła się prezentacja multimedialna KSRG z terenu powiatu szydłowieckiego. 
Należy dodać, że OSP w Chlewiskach na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 28.12.1994 roku w sprawie szczegółowych zasad, zakresu i trybu włączania jednostek ochrony przeciwpożarowej do KSRG, została włączona przez nadbryg. Feliksa Delę - ówczesnego Komendanta Głównego PSP, w dniu 25.04.1995 roku. Nasza jednostka jest w KSRG od 20 lat.

Drukuj