"Majówka Strażacka" - 04.06.2017

W dniu 04.06.2017 roku na placu OSP w Chlewiskach odbył się finał "Majówki Strażackiej". Wszystkich przybyłych powitał Prezes OSP w Chlewiskach dh Robert Gałązka. Po powitaniu nastąpiła ceremonia wręczenia legitymacji strażackich dla najmłodszych strażaków z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Legitymacje wręczali: dh Robert Gałązka i st.bryg. Sławomir Podsiadły z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu jednocześnie członek OSP w Chlewiskach. Po wręczeniu legitymacji swoją "drogę" strażacką przedstawił dh Sławomir Podsiadły: "...ja też zaczynałem tak jak wy dzisiaj od wstąpinia do MDP, i jeżeli będziecie bardzo chcieli to na pewno i wam się uda zostać strażakiem, spełnią się wasze marzenia, a ja jestem tym bajkowym "Wojtkiem", któremu marzenia się spełniły...". Za te słowa otrzymał gromkie brawa. Po wręczeniu legitymacji dzieci na komendę opiekuna dh Sławomira Krupy przemaszerowali krokiem defiladowym przed rodzicami i opiekunami. W dalszej części 'majówki" pokazy prawdziwego gaszenia pożaru zaprezentowali starsi strażacy, wykorzystując do tego celu sprowadzony z PSP z Szydłowca podnośnik hyrauliczny. Po zakończeniu działań strażackich każdy chętny pod nadzorem strażaka z PSP mógł wsiąść do kosza podnośnika i unieść się na bezpieczną wysokość. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wspólne grillowanie.

do galerii