Zdarzenia

POŻARY NIEUŻYTKÓW I SUCHYCH TRAW - 23.03.- 03.04.2016

23.03. w godzinach popołudniowych nasz zastęp zadysponowany został do pożaru nieużytków w miejscowości Huta. Akcja gaśnicza trwała prawie 2 godziny.

25.03 po godzinie 18 zastęp wyjechał do pożaru śmietnika przy cmentarzu, po jego ugaszeniu jeszcze czterokrotnie strażacy gasili pożary suchych traw w Cukrówce, Budkach III, Majdankach i Chlewiskach.

27.03. jednostka interweniowała przy pożarze sadzy w Woli Zagrodniej. Akcja trwała ponad 1,5 godziny. Brała w niej udział równiez jednostka z PSP w Szydłowcu.

"Lany Poniedziałek" był pracowitym dniem w OSP. Strażacy aż pięciokrotnie wyjeżdżali do pożarów suchych traw i nieużytków w: Leszczynach, Aleksandrowie, Koszorowie, Woli Zagrodniej i Chlewiskach. 

29.03. w wyniku wichury jaka przeszła przez Chlewiska zastęp OSP zadysponowany został do usunięcia powalonego drzewa, które leżało na drodze.

W niedzielę 03.04. strażacy mieli pełne ręce roboty. Skończyli gasić jeden pożar a już byli dysponowani do następnego. W tym dniu aż 8-krotnie byli wzywani do palących się nieużytków. Zaczęło się od Budek III, nastepne interwencje były: Budki I, Nadolna, Leszczyny, Huta, Skłoby, ponownie Budki I i ponownie Nadolna. Razem to ponad 5 godzin pracy w dymie, kurzu i wysokiej temperaturze.

Po tych statystykach widać, że ludzie dalej nie rozumieją szkodliwości wypalania traw i nieużytków, nie zdając sobie również sprawy z zagrożenia jakie niesie ten sposób "porządkowania" łąk i pól dla samych siebie, sąsiadów, domów, budynków gospodarczych. 

 

Drukuj